تبلیغات
پاتوق مدیران فردا - حلزون ها و آفتاب پرست ها
 
پاتوق مدیران فردا
ایران فردا را با همت و ایمان و بصیرت و شجاعت می سازیم
یکشنبه 16 تیر 1392 :: نویسنده : داود فرجی
حلزونآفتاب پرست

این روزها با شنیدن كلمه حلزون در ذهن اكثر افراد كه هنوز رسانه ملی را دنبال می كنند و در منزلشان خبری از ماهواره نیست معانی لطافت- روشنی و جوانی پوست – و كلمه علمی  الاتوئین متبادر می شود. اما حلزون از مخلوقاتی است كه به آهسته روی و فرو رفتن در لاك درزمان احساس خطر شهره است همانند لاكپشت.

اما آفتاب پرست از تاكتیك دیگری برای دفاع از خود استفاده می كند این جانور با عوض كردن رنگ خود را استتار كرده و همرنگ محیط می شود.

طی ماههای گذشته نمود عینی رفتار این دو جانور در برخی صاحبان مناصب دولتی به وفور دیده می شود. چه در قبل از انتخابات و با شروع شدن تبلیغات غیر رسمی نامزدها و چه بعد از انتخابات و تغییر معادلات قدرت .

عده ای از سرعت حركت خود كاسته و عافیت طلبی را سرمشق كارهای خود قرارداده و با گرفتن چهره بی طرف فقط شاهد حماسه سیاسی بودند تا بعد از انتخابات خود را به عنوان فرد بی طرف معرفی نموده و جایگاه خود را تثبیت نمایند این عده خط مشی حلزونی را در پیش گرفتند.

عده ای نیز ضمن حضور فعال در ستادهای انتخاباتی چند نامزد مختلف سعی كردند كه روی صندلی های متعدد نشسته و رنگ های متفاوت را از خود به نمایش بگزارند. این عده از قبل از انتخابات با ارسال لیست به ستادهای مركزی كاندیداهای احتمالی در پی معرفی خود به عنوان چهره تاثیر گذار  در استان و در دست گرفتن تمامی ستادها بودند . بالاخره آفتاب پرست بودن هم عالمی دارد .

بعد از انتخابات و انتقال قدرت از دولت فعلی به دولت منتخب نیز آفتاب پرستان از حامیان دولت احمدی نژاد  و از كارگزاران دولت عدالت به منتقدان وی بدل شدند و به تكنیك " كی بود كی بود من نبودم " روی آوردند.

عده ای هم كه  در مواضع خود پایداری می نمودند طی سخنانی گفتند ما اگر قبل از رای گیری از نظرات آقای روحانی مطلع می شدیم از وی حمایت می كردیم و تكنیك "جانا سخن از زبان ما می گویی " را برگزیدند.

ماندن در قدرت برای عده ای چنان مهم است كه از هیچ تلاشی برای حفظ جایگاه خود مذایقه نمی كنند.  

اما مردم خادمان واقعی خود را به خوبی می شناسند و ابن الوقتهای حلزون و آفتاب پرست صفت را از خود ندانسته و همیشه این صداقت است كه در ذهنشان می ماند كما اینكه بعد از گذشت چندین سال هنوز اسامی چون بهشتی – رجایی و باهنر از لوح خادمین این مرز و بوم پاك نشده و اینان الگویی شدند برای نسلهای آتی.

یادمان باشد  كلام مصطفای شهید كه گفت: چو كوس جنگ نواخته شود مرد از نامرد شناخته خواهد شد.

نوع مطلب :
برچسب ها :


صفحات جانبی
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :