تبلیغات
پاتوق مدیران فردا - ارزش هر كس به اندازه همت اوست
 
پاتوق مدیران فردا
ایران فردا را با همت و ایمان و بصیرت و شجاعت می سازیم
یکشنبه 10 شهریور 1392 :: نویسنده : داود فرجی

هدف از آفرینش انسان تكامل و تعالی است وذات انسان نیز كمال طلب است . اما در دنیای فانی كمال برای هر انسان معنی متفاوتی دارد برای عده ای كمال پرورش ابعاد انسانی و الهی است برای عده ای رشد اجتماعی برای برخی افزودن مال و اموال برای دیگران  كسب شهرت و برای برخی هم  افزودن قدرت .

شاید میل به پیشرفت در تلفیقی از تمامی این موارد در همه انسانها وجود داشته باشد اما درجه اهمیت هر مولفه برای هر شخص متفاوت است
میز ریاست

خداوند متعال در آیه140 سوره آل عمران می فرمایند: و ما این روزها[ى شکست و پیروزى‌] را میان مردم به نوبت مى‌گردانیم [تا آنان پند گیرند] و خداوند کسانى را که [واقعاً] ایمان آورده‌اند معلوم بدارد، و از میان شما گواهانى بگیرد، و خداوند ستمکاران را دوست نمى‌دارد.

از این آیه می توان دریافت انتقال قدرت و گردش حاكمیت از سنن الهی است و خداوند در هر دوره زمانی عده ای را بر مسند نشانده و عده ای را سرنگون می سازد تا مومنان واقعی معلوم گردند.

اما در این جابجایی ها  عده ای هم هستند كه بقای در قدرت و حفظ پست و جایگاه چنان برایشان در اولویت قرار دارد كه برای حفظ آن از هیچ تلاشی فروگذار نكرده و تمام تلاش خود را صرف این جیفه چند روزه می نمایند.

این روزها با انتقال دولت از رییس جمهور قبل به رییس جمهور منتخب برخی رفتارها از صاحب منصبان بروز می كند كه انسان انگشت حیرت به دهان می گیرد.

فردی كه تا چندی پیش با تعصی به دكتر احمدی نژاد سخنرانیش را با دعای فرج آغاز می كرد این روزها نه تنها دم از اعتدال می زند بلكه  تمام قد به تخریب دولتهای گذشته می پردازد.

به طور قطع این افراد پس از دولت تدبیر و امید نیز همین رویه را ادامه خواهند داد.

هرچند استفاده از تمامی پتانسیلها بدون در نظر گرفتن گرایش سیاسی از مبرهنات گزینش مدیران لایق است اما سپردن  پستهای كلیدی به ابن الوقتهای هزار چهره در دراز مدت اثری بجز نارضایتی مردم و عدم تحقق اهداف والای نظام نتیجه ای را درپی نخواهد داشت چرا كه ایشان بجز منافع خویش به چیز دیگری فكر نكرده و ماندن در هرم قدرت و ارتزاق از كیسه بیت المال در اولویت امورشان قرار دارد.

ثبات رویه و پایداری در مرام از خصایصی است كه اگر در دشمن هم وجود داشته باشد آنرا به یك دشمن قابل احترام بدل می سازد ولی نفاق و چند گانگی رفتار و رویه امری ناپسند است كه حتی دوستی هارا بر هم زده و كینه و عداوت به بار می آورد.

خلاصه اینكه:

دوست عزیز , مسول محترم , كارگزار گرامی  بنابر فرموده امیر المومنین ارزش هر كس به اندازه همت اوست .

این پست و مقام و منصبی كه در آن تكیه زدی فرصتی برای خدمتگزاری به مردم و نظامی است كه ثمره خون هزاران شهید است و اگر انسان  لایق و قدر دان  باشد احتیاجی به تغیر رنگ نیست  و خدمت در هر پست و منصب در نظام مقدس جمهوری اسلامی افتخار است پس بنا بر فرموده رهبر حكیم انقلاب در جمهوری اسلامی در هرجا قرار گرفته اید انجا را مركز دنیا بدانید و آگاه باشید همه كارها به شما متوجه است.

نوع مطلب :
برچسب ها :


صفحات جانبی
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :